Європа купує газ із дисконтом
«Газпром» здійснює подачу російського газу для транзиту через територію України в штатному режимі, відповідно до підтверджених заявок європейських споживачів — 97,2 млн куб. м на 1 травня", — повідомив журналістам офіційний представник компанії Сергій Купріянов.
Європейські імпортери російського газу суттєво збільшили заявки на поставку палива «Газпрому», дочекавшись зниження контрактних цін. Більшість договорів мають прив'язку до ринкового індексу «на день вперед» — його значення в квітні було на рекордному рівні близько $1 400 за тисячу кубометрів, а в травні знизилося до $1 100.
У квітні, як і раніше в січні поточного року, покупці мінімізували відбір газу за контрактами із зовнішніми постачальниками, намагаючись знайти дешевшу альтернативу на спотовому ринку. Наближення цін контрактів до котирувань споту автоматично збільшило імпортні заявки.
Читайте також: Експорт російського вугілля та газу зростає, а нафти падає. Як світ фінансує війну Путіна в Україні
Які резерви газу в підземних сховищах
Ситуація з виробництвом електроенергії за рахунок відновлюваних джерел в Європі цього тижня помітно погіршилася.
Минулого тижня (з 18 до 24 квітня) вітряки забезпечили в середньому 17% вироблення електроенергії по ЄС, а за шість днів цього тижня їх внесок — лише 8,8%, свідчать дані Асоціації WindEurope. На десять днів вперед в Європі очікується маловітряна або штильова погода, що не дає шансів на виправлення ситуації.
Європа продовжує закачування газу в підземні сховища. Наразі резерви становлять 33%, зростання за останню добу — 0,26 в. п., свідчать дані Асоціації Gas Infrastructure Europe. Поточний рівень запасів в ПСГ Європи відстає від середнього за п'ять років на 6 в. п. У квітні закачування стримувалося високими цінами на імпортний газ.
Читайте також: Втрати української економіки через руйнування інфраструктури зросли на $3,1 млрд за тиждень