►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Міністерство фінансів РФ заявило, що виплатило$564,8 млн за єврооблігаціями 2022 року і $84,4 млн за облігаціями 2042 року. Обидві оплати були здійснені в доларах — валюті, зазначеній на облігаціях.
Міністерство заявило, що направило необхідні кошти лондонському відділенню Citibank, одному з так званих «платіжних агентів за облігаціями», завданням яких є їх виплата інвесторам, які позичили гроші Москві.
Видання зазначає, що досі не ясно, чи дійдуть ці гроші до США та інших західних країн, але такий крок російського мінфіну сам по собі є ще одним серйозним поворотом в історії з можливим дефолтом.
Читайте також: S&P знизило рейтинг РФ до «вибіркового дефолту»
Росія не оголошувала дефолт з 1998 року, а останній дефолт за зовнішніми облігаціями оголосила після більшовицького перевороту 1917 року.
Нагадаємо
6 квітня РФ переказала кошти для виплат купонного доходу та погашення єврооблігацій в рублях, адже банк-кореспондент не дозволив це зробити у доларах.
Росії вважає, що «виконала» свої зобов’язання, проте у більшості випадків іноземні кредитори не визнають російську валюту як погашення валютного боргу. Це може призвести до оголошення дефолту.
Після цього РФ увійшла до пільгового (грейс) періоду і має час до 4 травня аби виконати умови контрактів.
Читайте також: Економіст розповів, які наслідки для Росії матиме дефолт
Росія вже була на межі дефолту 16 березня, коли країна мала здійснити виплату за купоном у доларах. Хоча багато факторів вказували на дефолт країни у цей день, РФ все ж змогла провести валютні виплати завдяки винятку з санкцій США, який діяв до 25 травня.
Але Мінфін США згодом вирішив закрити цю лазівку та заборонив Росії проводити доларові платежі за державним боргом із рахунків російських установ в американських банках.