► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Падіння перевершило навіть песимістичний прогноз Dow Jones, який передбачав 1% зростання. Падіння економіки спричинене цілою низкою факторів, зокрема спалахом омікрону на початку року, рекордною за 40 років інфляцією та російсько-українською війною.
На вповільнення росту також вплинули скорочення приватних інвестицій, та зменшення державних видатків, зокрема скорочення оборонного бюджету на 8,5%, що зменшило ВВП на одну третю п.п. Свою роль зіграв і торговий дефіцит, через який ВВП США скоротився на 3,2 п.п.
Читайте також: ВВП РФ ще 10 років не повернеться до довоєнного рівня — S&P
Не все так погано
Однак ринок вважає, що падіння не переросте у рецесію. Вплив новин на торги був мінімальним, і ф’ючерсна ціна акцій продовжує зростати.
Ян Шепердсон, головний економіст Pantheon Macroeconomics, вважає, що нові дані — «шум, а не сигнал». Він вказує, що показники імпорту значно завищені, адже команії намагаються поповнити свій інвентар після пандемії. Експерт прогнозує, що імпорт різко впаде у другому або третьому кварталі, давши поштовх росту ВВП.
Але хоча переважна більшість економістів все ще очікує, що США уникнуть рецесії, ризики продожують зростати.
Читайте також: Економіка США сповільниться, ЄС наблизиться до рецесії. Економісти погіршують прогнози
Goldman Sachs бачить приблизно 35%-ву ймовірність рецесії через рік. Deutsche Bank, всупереч консенсусу Уолл-Стріт, вказує на можливість «значної рецесії» наприкінці 2023 і початку 2024 року. Можливу причину інвестбанк бачить у посиленні політики ФРС, яка намагається боротися з рекордною за десятиліття інфляцією.
Нагадаємо
За даними Національного статистичного бюро КНР, ВВП Китаю в першому кварталі виріс у річному обчисленні на 4,8%,