►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Еталонний індекс CSI 300 за день впав на 5%, стерши всі свої здобутки за березень. Юань впав до найслабшого рівня за 17 місяців через страх інвесторів перед ростом відтоку капіталу, а нафта впала нижче $100 через очікування щодо падіння попиту у Китаї.
Китай проти ковіду
Шанхай, найбільше місто країни, майже повністю закрився через спалах covid, але при цьому кількість заражених продовжує зростати. Ситуація ще більш погіршилася, коли влада ввела примусове тестування у районі Пекіну і закрила частину міста на карантин. Посадовці попередили, що кількість випадків зараження продовжує зростати.
Це робить перспективи економічного росту Піднебесної, на який вже негативно впливають криза сектору нерухомості та надмірне регулювання, ще більш похмурими.
Цзюнхен Лі, засновник JL Warren Capital, в інтерв'ю виданню назвав коронакризу «найскладнішим моментом для країни, з точки зору економіки, за кілька десятиліть».
Читайте також: Війна з РФ. На чиєму боці опиниться Китай
Ще одним фактором падіння стало розчарування інвесторів, які так і не побачили багатьох з обіцяних урядом кроків зі стимулювання економіки. 22 квітня центробанк країни вкотре пообіцяв гарантувати стабільність. Ринок проігнорував заяву.
Аналітики вже скоригували свої прогнози щодо росту ВВП КНР цього року нижче від цілі компартії у 5,5%.
Як реагує ринок
SSE, один з ключових індексів, за якими спостерігають інвестори, обвалився на 5,1%, пробивши психологічно важливу позначку у 3000.
Корпоративний борг також не уник падіння: 25 квітня китайські високодохідні доларові облігації подешевшали на 2 центи за долар, при чому найбільше постраждали девелопери.
Читайте також: Інвестори з рекордною швидкістю виходять з китайських облігацій після вторгнення РФ в Україну
Песимістичні прогнози щодо економічної активності також вдарили по сировині: втрати нафти за день поставили рекорд з початку пандемії, а залізна руда впала на 12%, перед тим як відіграла майже половину втрат.