Він обґрунтував позитивний вплив довгого перебування українських біженців у Європі тим, що у середньостроковій перспективі Європі не вистачає робочої сили. «В довгостроковій перспективі, Україна хоче, щоб біженці повернулись. Чим раніше це відбудеться, тим краще» — додав Кеммер.
Читайте також: Польща переформатовує ринок праці через дефіцит чоловіків, які повертаються до України
За його словами, війна в Україні найбільше вплинула на східноєвропейські економіки, що розвиваються, в тому числі через те, що вони приймають багато біженців. Тому для таких країн (за винятком України, Росії, Білорусі та Туреччини) був погіршений прогноз щодо економічного зростання.
«Для просунутих економік ми погіршили цей прогноз на 1 в.п., тобто на ті країни криза впливає значно більше. Однак, важливо, що це відбувається після значного відновлення східноєвропейських економік з ринками, що розвиваються. Це відновлення було значно більшим, ніж в просунутих європейських економіках», — підкреслив Каммер.
Він також додав, що Польща приймає значну кількість біженців — 3 з 5 млн українців, що полишили Україну. Витрати для польського бюджету складатимуть від 0,5 до 1% ВВП.
Читайте також: 300 злотих підйомних та зарплати нижчі за офіційні: як живуть наші біженці у Польщі
Україну полишили вже понад 5 млн осіб, ще понад 7 млн вважаються внутрішньо переміщеними особами.