Половина з працевлаштованих (47,5%) виконує нескладну фізичну роботу. Ще 14,1 % — працівники промислових підприємств, 10,3% працевлаштовані в сфері послуг і торгівлі, 8,5% — офісні працівники й 4% — спеціалісти.
Найбільша кількість працевлаштованих — у промислово розвинених воєводствах: Мазовецькому з центром у Варшаві, Нижньосилезькому (Вроцлав), Малопольському (Краків) й Поморському (Гданськ).
Ринок змінюється
«Польський ринок праці поволі підлаштовується під поточну ситуацію і невідворотні зміни в міграції: українські чоловіки у найближчий часі до Польщі не повернуться, тому підприємства намагаються переорієнтувати виробничі процеси під жінок», — розповідає директорка Департаменту рекрутації агенції Gremi Personal Анна Джоболда.
Наприкінці квітня-початку травня у Польщі стартує «високий сезон» у харчовому виробництві, торгівлі й логістиці, туризмі й HoReCa, який збільшить кількість вакансій для українських жінок.
Читайте також: 300 злотих підйомних та зарплати нижчі за офіційні: як живуть наші біженці у Польщі
Скільки українців у Польщі
За даними польської прикордонної служби, усього з початку війни до Польщі в'їхало 2,9 млн. громадян України, виїхало 802 тис.
З 15 по 17 квітня три дні поспіль з Польщі до України поверталося більше людей, ніж виїжджало. 21 квітня, перед Великодніми святами, майже на 4 тис. більше виїхало з Польщі, ніж в'їхало.