«Багато людей виїжджало екстренно, не розуміючи, чи зможуть виїхати. І їм було не до придбання страхових полісів», — зазначила пані Корлиханова. Тепер, перебуваючи за кордоном, вони мають можливість придбати туристичне медичне страхування або в мобільному додатку, або на сайті страхової компанії.
За словами експерта, ціна туристичних полісів не висока — від 575 грн.
Про що треба пам'ятати українцям за кордоном
Поліс страхування подорожуючих за кордон гарантує надання тільки екстрених послуг і має низку виключень. Наприклад, за таким полісом не буде надана планова (неекстрена) допомога хворим на цукровий діабет, страховик не компенсуватиме витрати на проведення деяких діагностичних досліджень онкологічних хвороб, негострих алергічних захворювань тощо.
«Тому, якщо обставини складаються так, що вам доведеться залишитися за кордоном надовго, і ви отримали статус вимушеного переселенця, ми рекомендуємо придбати поліс туристичного страхування країни перебування. Він гарантує ширше покриття медичних послуг», — підкреслила Ірина Корлиханова.
Якщо ж ви виїхали на 30−60 днів, можна користуватися полісом туристичного страхування, який ви придбали в українській компанії.
Читайте також: Запровадження воєнного стану в Україні не є підставою для відмови у страховій виплаті
Важливий нюанс
Якщо ви купуєте туристичний поліс вже за кордоном, страховик встановить так звану часову франшизу. Тобто поліс почне діяти тільки через декілька днів після його придбання. В Альфа-Страхування, наприклад, цей період складає 5 днів.
Такм чином страхова компанія намагається запобігти випадкам, коли люди покупають страховку в той самий день, коли вони вже захворіли.
Читайте також: Які збитки страхові компанії не відшкодовують під час війни