Що стосується великого бізнесу, то з початку квітня нові видачі становили 5 млрд грн, 90% фінансування надано цього тижня. Переважну більшість кредитів було спрямовано до підприємств нафтогазової галузі. При цьому на розгляді відповідних підрозділів знаходиться ще на суму близько 11 млрд грн заявок від підприємств агропромислового комплексу, енергетики та роздрібної торгівлі.
Підрозділи мікро-, малого та середнього бізнесу Ощаду за 21 день квітня змогли укласти близько 450 нових кредитних угод на суму 1,4 млрд грн, причому половину з них укладено за останні сім днів. Близько 95% виданих кредитів надійшло підприємствам АПК на проведення посівної в рамках державних програм «Доступні кредити 5−7−9%» та портфельних гарантій. Найкращих результатів досягнуто саме у кредитуванні дрібних та середніх фермерів у всіх регіонах України. Середня сума виданого кредиту становить близько 3 млн грн.
Суттєвого зростання обсягів кредитування вдалося досягти завдяки спрощенню процедури отримання кредиту: для оформлення позики в Ощадбанку зараз потрібно менше документів, лібералізовано вимоги до застави. Термін ухвалення кредитного рішення в квітні зменшено вдвічі: з 8 до 3−4 днів.
Також досягненню такого результату посприяла активна інформаційна кампанія, яка включала роуд-шоу працівників центрального апарату Ощадбанку по 8 аграрних регіонах, під час якого потенційні позичальники мали змогу не тільки прослухати презентацію кредитних продуктів Ощадбанку, а й поставити питання працівникам Ощаду та отримати відповіді. Подібні зустрічі в областях банк планує продовжувати й надалі.
Загалом за ІІ квартал 2022 року Ощадбанк планує видати не менше 5 млрд грн кредитів аграрним підприємствам. При цьому за весь 2021 рік обсяг видач таких кредитів становив 4 млрд грн. Час розгляду кредитних заявок буде максимально зменшено — до 2−3 днів.
«Темп, який набрала „кредитна машина“ Ощадбанку, ми плануємо не сповільнювати, а тільки пришвидшувати, — наголосив Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку. — Держава, банківська система та підприємства реального сектора економіки мають і надалі поглиблювати співпрацю для потужної тилової підтримки наших героїчних військових на фронті».