Наразі страхові компанії укладають договори майнового та транспортного страхування і здійснюють відшкодування тільки щодо класичних ризиків. Воєнні ризики в таких полісах є стандартним виключенням.
«В нас такі договори також є. Зазвичай такі контракти купували юридичні особи, які здійснювали діяльність біля окупованих територій ДНР і ЛНР. Наразі їх покриття діє на всій території України», — каже Корлиханова.
Вона також підкреслила, що в договорах медичного страхування фізичних осіб воєнні ризики — це класичне виключення і за такі ризики відповідає держава.
Читайте також: Запровадження воєнного стану в Україні не є підставою для відмови у страховій виплаті
Чи можна застрахуватись від воєнних ризиків
Ірина Корлиханова розповіла, що існує окремий вид полісів — страхування від воєнних та терористичних ризиків. Але він не пов'язаний з класичними видами страхування транспорту або майна. Але в Україні, як і в багатьох інших країнах, що розвиваються, такий вид не дуже розвинений, оскільки є дуже дорогим.
«Наприклад, якщо застрахувати квартиру від класичних ризиків коштує 2−3 тис. гривень, то застрахувати квартиру від пошкодження внаслідок воєнних ризиків коштує вже 2−3 тис. доларів. Не кожен громадянин виділить ці кошти на страхування», — зазначила експерт.
Корлиханова припустила, що після війни може бути створено якісь організації, пули страховиків за підтримки держави, які розглядатимуть здійснення таких видів страхування.