Зазначається, що українські сховища переповнені зерном, яке в звичайний рік допомагає прогодувати 400 мільйонів людей в усьому світі. Але ланцюжок поставок був порушений нападом Росії і порти не можуть нормально працювати.
За словами виконавчого директора Всесвітньої продовольчої програми ООН Девіда Бізлі, у Кремлі не відповіли на жодне звернення ООН щодо їхньої занепокоєності безпекою поставок продовольства через порти Одеси, Чорноморська, Южного і Миколаєва, яким загрожує наступ Росії.
«Має вступити міжнародне співтовариство і прийняти дуже серйозні рішення щодо захисту портів у гуманітарних цілях і відкриття портів для всього світу. Тому що весь світ дорого заплатить, якщо ми не розблокуємо порти», — сказав він.
Бізлі додав, що через сукупні втрати внаслідок воєн, посух і пандемії Covid-19, близько 45 мільйонів людей у 38 країнах опинилися на межі голоду. А зростання цін на продукти, а також витрат на паливо й доставку внаслідок російської агресії проти України, схоже, призведе до збільшення кількості голодуючих людей та обмежить можливості ООН допомогти їм.
«У вас буде голод і смерть, ви матимете дестабілізацію кількох націй і матимете масову міграцію», — попередив голова Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Читайте також: Ціни на продукти у світі досягли історичного максимуму — ООН
Запаси продовольства в Україні
За словами заступника голови Офісу Президента Ростислава Шурми, Україна не матиме проблем з їжею через російську агресію і розраховує зібрати 70% торішнього врожаю.
Крім цього, за його словами, запасів пшениці, кукурудзи, соняшникової олії та базових продуктів сьогодні на складах та елеваторах достатньо на 3−5 років.