Динаміка зростання споживчої інфляції в Україні представлена нижче на діаграмі.
Споживча інфляція г/г (%). Джерело: НБУ
Явно видно новий тренд на «розгін» інфляції. Важливо зазначити, що у квітні 2015 року ситуація була набагато гірша — зростання тоді становило понад 60,0%. У нинішній ситуації стабілізуючим фактором є підтримка з боку ЄС, США, МВФ та Світового банку. Завдяки їхній макрофінансовій допомозі вдається уникнути емісії гривні в процесі покриття дефіциту держбюджету. Крім того, резерви НБУ залишаються на рівні, достатньому для підтримки курсу української національної валюти. Цінова динаміка на товари та послуги представлена на наступній діаграмі.
Споживча інфляція за групами товарів у вересні р/р (%). Джерело: НБУ
Найбільше зростання відзначається у продуктов харчування (+18,9%), освіті (+16,6%) та транспорті (+16,4%). До цього призвело знищення під час конфлікту НПЗ та складів ПММ, а також загроза зриву посівної кампанії. Це може призвести до дефіциту товарів навіть у країні.Ціна знизилася лише на одяг та взуття. Враховуючи падіння доходів держбюджету та «приховану» емісію гривні, споживча інфляція зростатиме і надалі. Світовий банк очікує, що вона досягне рівня 15%, а наступного року «прискориться» до 19%. Прогноз справедливий за умови, що бойові дії закінчаться ще цього року. Інакше негативні наслідки перевищать показники навесні 2015 року.
З 24 лютого валютний ринок працює в особливому режимі, щоб забезпечити стабільність фінансової системи України та надійність її функціонування в умовах воєнного стану. Враховуючи обмеження, більшість операцій із валютами у березні здійснювалися безпосередньо між комерційними банками та НБУ.