У місячному вимірі ціни підвищилися на 4,5%. Передусім стрімко зросли ціни на продукти харчування, фармацевтичні товари та пальне.
Причини прискорення інфляції — напад РФ
Через розгортання бойових дій були порушені ланцюги постачання товарів та послуг, попит на території країни став нерівномірним, зросли витрати бізнесу, а частина активів підприємств знищена російськими загарбниками.
Ймовірно, вплинуло також значне зростання цін у частково захоплених областях, де російські загарбники заблокували постачання товарів.
«Березневе прискорення інфляції свідчить про відчутне посилення інфляційного тиску. Водночас заходи Національного банку, Верховної ради та Уряду України спрямовуються на стримування зростання цін», — зазначають у НБУ.
Читайте також: Три сценарії для економіки України під час війни
На думку голови НБУ Кирила Шевченка, відхилення є помірним, якщо порівнювати довоєнні очікування щодо інфляції з реальним станом справ.
«Якщо говорити про березень, то ми оцінили зміну інфляції у 2,1% за місяць. Її показник рік до року становив 11,1%, базова інфляція — 8,5%. Причини подорожчання зрозумілі — логістичні проблеми та зростання виробничих витрат», — сказав він.