Такий видатний результат став можливим завдяки злагодженій роботі Мінфіну України, Нацбанку та наших партнерів із міжнародних фінансових організацій. Зокрема, 1,4 млрд доларів США надійшло від МВФ у рамках Інструменту швидкого фінансування (RFI), 639 млн євро — від Європейського інвестиційного банку, 588 млн євро — від Європейського союзу, а також 111 млн доларів та 312 млн євро — від Світового банку. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Нижче на діаграмі показано зміни цього показника за останні 13 місяців.
Валові міжнародні резерви України 01.04.2021−01.04.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
«Чисті» міжнародні резерви практично не змінилися і склали 19,17 млрд доларів США. Зниження відбулося через валютні інтервенції регулятора на суму 1,31 млрд доларів. Воно могло бути сильнішим, якби була необхідність проведення платежів за зовнішніми боргами України. Аналітик нагадує, що вже в березні нашій країні доведеться заплатити міжнародним кредиторам 668 млн доларів США.
«Чисті» міжнародні резерви України 01.04.2021−01.04.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
Згідно з представленою нижче діаграмою, «левову частку» валових міжнародних резервів України (19,25 млрд доларів США) становлять цінні папери з рівнями кредитного рейтингу вище «A».Найменша питома «вага» має монетарне золото (1,67 млрд доларів). На думку аналітика, за нинішніх ринкових умов регулятору варто збільшити свої вкладення в даний інструмент, оскільки вартість тройської унції золота з високою ймовірністю оновить історичний максимум.
Структура міжнародних резервів України (млрд доларів). Джерело: НБУ
З 24 лютого валютний ринок працює в особливому режимі, щоб забезпечити стабільність фінансової системи України та надійність її функціонування в умовах воєнного стану. Враховуючи обмеження, більшість операцій із валютами у березні здійснювалися безпосередньо між комерційними банками та НБУ.