Валютні інтервенції НБУ 04.2021−03.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
Як очевидно з представленої діаграми, минулого місяця спостерігався помітний попит іноземні валюти. Регулятор прагнув забезпечити стабільність курсу гривні та не допустити її стрімкої девальвації, як це траплялося у 2015 році. На готівковому валютному ринку євро та долар США продовжують дорожчати щодо української національної валюти. Обсяги міжбанківського валютного ринку знизилися вп'ятеро, оскільки спостерігається масштабне падіння ділової активності. НБУ намагається відновити торги на міжбанку, однак без повернення бізнесу до повноцінної роботи це буде вкрай складно.
Сальдо операцій фізичних осіб із купівлі-продажу іноземних валют 04.2021−03.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
По діаграмі видно, що населення більше продавало іноземних валют, ніж купувало — люди, які втратили роботу, стали витрачати свої заощадження. Це було викликано панікою перших днів військового конфлікту, коли багато хто направив свої резерви на поточні побутові потреби, запасаючись товарами першої необхідності.Зважаючи на все, цей процес триватиме доти, доки на повну сиду не запрацює економіка в регіонах, не охоплених військовими діями. На міжнародних ринках курс ВВП-варантів України продовжив зростати. Причиною стало продовження мирних переговорів та деескалація у Київській та Чернігівській областях.
Курс ВВП-варантів України (%). Джерело: www.teletrader.com
Курс досяг позначки 32,41% від номіналу. До початку активних бойових дій, на думку аналітиків JPMorgan, справедлива ціна цих паперів була на рівні 130,00%. Війна завдає економіці України колосальних збитків і вартість цих паперів ще тривалий час перебуватиме нижче за свій початковий рівень.