Прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон презентував Стратегію енергетичної безпеки країни, що націлена на збільшення встановлених потужностей АЕС утричі до 2050 року та прискорює плани встановлення нових морських вітряних електростанцій у цьому десятилітті.
Документ також включає більш амбітні цілі щодо водню, сонячної енергетики та заходів щодо стимулювання нафтогазових проектів у Північному морі.
«Це знизить нашу залежність від джерел енергії, схильних до волатильності світових цін, які ми не можемо контролювати, тому ми зможемо забезпечити більшу енергетичну самодостатність», — сказав Джонсон. Також це дозволить знизити рахунки споживачів за електрику, наголосив він.
Раніше «Мінфін» повідомляв, що Литва першою з країн Євросоюзу повністю відмовилася від імпорту російського газу з початку квітня.
Читайте також: 10 кроків, які зменшать залежність ЄС від російського газу на 30%
Також Євросоюз налаштований протягом 5 років позбутися енергетичної залежності від Росії. «До кінця травня ми надамо пропозицію з метою позбавитися нашої залежності від російського газу, нафти та вугілля до 2027 року», — повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн