Готівка на касі
Середній чек однієї операції — близько 1 400 грн. Тобто в березні в середньому щодня відбувалося приблизно 88 тис. операцій на суму понад 124 млн грн.
Таку можливість для своїх клієнтів налаштували 25 українських банків-емітентів платіжних карток. Як вважає НБУ, кількість pos-терміналів, що підтримують цей функціонал, складає не менше 35 тис. штук.
Свої pos-термінали для таких операцій налаштували шість банків-еквайрів:
- АТ «Райффайзен Банк»;
- АТ КБ «Приватбанк»;
- АТ «Ощадбанк»;
- Акціонерний банк «Південний»;
- АТ «Альфа-Банк»;
- ПАТ «Банк Восток».
Найчастіше українці отримували готівку під час розрахунків у великих торговельних мережах. Зокрема, в супермаркетах АТБ, Сільпо, Varus, Фора, Fozzy та Novus. Також для зняття готівки активно використовувалися мережі аптек та АЗС.
Читайте також: НБУ скасував обмеження на деякі валютні операції
Які були передумови
Національний банк з початку війни рекомендував торговельним підприємствам надати можливість зняття готівки в торговельних мережах та магазинах для забезпечення потреб населення.
Банки та платіжні системи активно підтримали цю ініціативу. Сьогодні більше тисячі торговельних підприємств по всій Україні готові видавати готівку під час використання платіжної картки.
Водночас на кінець березня обсяги та кількість таких операцій поступово знижувалися. Так, упродовж останнього тижня в середньому щодня відбувалося понад 61 тисяч таких операцій на суму майже 90 млн грн.
«Сума середнього чеку та тренд на зниження щоденних обсягів таких операцій підтверджує своєчасність активного впровадження цього функціоналу та задоволення основного попиту громадян на готівкову гривню», — наголосив заступник голови Національного банку України Олексій Шабан.