Загальна сума заборгованості за кредитами рефінансування НБУ досягла 131,8 млрд грн.
У Нацбанку уточнили, що заборгованість із бланкових кредитів скоротилася до 13 млрд грн. Але не назвали ні точну кількість прокредитованих банків, ні імен найбільших позичальників, пославшись на банківську таємницю.
Водночас регулятор визнав, що надає кредити рефінансування в рамках чинних військових обмежень.
«Національний банк продовжує здійснювати регулювання та нагляд за банками згідно з чинним законодавством з урахуванням певних обмежень на час воєнного стану, які дозволяють забезпечити підтримку ліквідності та платоспроможності банків для виконання ними своїх зобов'язань перед кредиторами та вкладниками, і водночас виключають неефективне використання банківських ресурсів НБУ. Регулятор, перш за все, дбає про інтереси громадян України, які є клієнтами та вкладниками банків, а також про стабільність системи», — йдеться у відповіді прес-служби Національного банку.
Хто і скільки може отримати рефінансування
Нагадаємо, що згідно з постановою Нацбанку № 22 від 24 лютого («Про особливості підтримки ліквідності банків у період дії військового стану»), банки мають право отримати бланкове рефінансування НБУ у розмірі 30% залишків на рахунках фізосіб станом на 23 лютого.
При цьому на такі кредити не можуть розраховувати банки, акціонери яких представляють країну агресора. А також банки, віднесені до категорії проблемних. Хоча щодо проблемників може прийматися окреме рішення правління Нацбанку після розгляду їхнього питання в індивідуальному порядку.
Читайте також: Як працює валютний міжбанк під час війни