►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Ці втрати в уряді називають одноразовими й підкреслюють, що сума, на жаль, буде зростати.
Оцінка втрат включає не лише шкоду від безпосередніх руйнувань, а й усі наслідки, включно з погіршенням економічної ситуації в державі, зростанням безробіття, блокуванням торгівлі, зниженням споживчого попиту тощо.
Наразі структура руйнувань наступна:
- $119 млрд — втрати інфраструктури (зруйновано та пошкоджено майже 8 тис км доріг, десятки залізничних станцій, аеропорти);
- $112 млрд — втрати ВВП у 2022 році;
- $90,5 млрд — втрати цивільного населення (10 млн кв. м. житла, 200 тис автомобілів, продовольче забезпечення 5 млн осіб);
- $80 млрд — втрати підприємств та організацій;
- $54 млрд — втрати прямих інвестицій в українську економіку;
- $48 млрд — втрати державного бюджету.
Україна, попри всі перешкоди, буде домагатися стягнення з агресора компенсаційних виплат. Як за судовими рішеннями, так і за рахунок передачі нашій державі заморожених на активів РФ, підкреслила Свириденко.
Читайте також: Як повідомити про матеріальні збитки, завдані окупантами. Інструкція «Дії»
«Зло неодмінно буде покаране й Росія на собі відчує всю тяжкість власних злочинних дій на території України», — зазначила міністерка.
Нагадаємо, що раніше міністр фінансів України Сергій Марченко повідомляв, що збитки від дій російських окупантів в Україні складають від третини до половини ВВП країни. За попередніми даними, йшлося про $500 млрд.