►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Туреччина привернула до себе увагу цього тижня, коли до її берегів припливли дві суперяхти, які ймовірно належать підсанкційному олігарху Роману Абрамовичу. Обидві оцінюються у понад $600 млн.
Багато хто сприймає це як спробу Абрамовича сховати свої активи поза юрисдикцією США та Великобританії, які впроваджують санкції проти російських олігархів.
Читайте також: Яхта Абрамовича за $600 млн «нарізає кола» Середземним морем
В інтерв'ю CNBC Чавушоглу заявив, що такі дії знаходяться повністю в рамках закону. Він також додав, що не бачить проблем у тому, що багато росіян бажають відвідати Туреччину.
«Ці олігархи можуть вести будь-який бізнес у Туреччині, якщо він не суперечить закону та міжнародному праву. Якщо ж він суперечить міжнародному праву — це вже інша історія», — прокоментував міністр.
Роль посередника
Туреччина розкритикувала вторгнення Росії в Україну і постачає Україні бойові дрони. Водночас, вона не приєдналася до санкцій, які західні країни ввели проти РФ. Враховуючи тісну економічну співпрацю двох країн, та волатильні відносини Ердогана із Заходом, це навряд чи зміниться найближчим часом.
Читайте також: Індія дозволить росіянам інвестувати у свої цінні папери
Така позиція дозволили Туреччині презентувати себе як посередника між Україною та РФ. Це, в свою чергу, зробило її привабливим напрямком для росіян, які хочуть зберегти багатство та робити інвестиції в умовах все більш ворожого глобального ринку.