►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
За словами Гансотія, світове виробництво калорій впало на 13%, коли кордони РФ та України закрилися.
«Це дуже важливо, бо коли такий обсяг калорій зникає з продовольчого ланцюгу, це запускає інші процеси. Не лише голод, але й заворушення. Останнього разу, коли ми мали розриви такого масштабу, це стало одним з поштовхів для Арабської весни», — пояснив він.
Російсько-українська війна спонукає фермерів в усьому світі виробляти більше врожаю, щоб компенсувати пробіл, що виник. При цьому ціна добрив та палива росте, що підвищує операційні витрати фермерів.
Читайте також: Світ опинився під загрозою «урагану голоду» через російське вторгнення — генсек ООН
Діяльність компанії в Україні
У своїй діяльності в Україні та РФ компанія пріоритизує безпеку співробітників. За словами CEO, сотні працівників компанії було евакуйовано у безпечніші регіони.
Іншим пріоритетом компанії є допомога фермерам регіону, щоб зберегти їхню продуктивність, додав Гансотія. Agco також допомогла забезпечити житлом українським біженцям і пожертвувала кошти на допомогу їм.
Чи варто інвестувати у агропромисловість
Інвестор та ведучий CNBC Джим Крамер прогнозує, що ф’ючерсна ціна пшениці та кукурудзи продовжить рости. Він рекомендував інвесторам вкладатися у надйійні компанії сільгоспсектору, зокрема і у Agco. Під час останніх торгів акції компанії виросли на 1,35 %. Капіталізація компанія становить $10,6 млрд.
Читайте також: Інвестиції під обстрілами: у що тепер вкладають гроші українці та чому подвоїли купівлю «крипти»