Лідерами падіння стали акції EPAM Systems Inc, які знизилися у ціні на -6,13%. Акції компанії Nielsen Holdings PLC втратили -3,79%, котирування Occidental Petroleum -3,53%.
Ф'ючерс на нафту марки WTI із постачанням у травні знизилися на -3,08%, до $111,39 за барель. Ф'ючерси на нафту марки Brent із постачанням у травні подешевшали на -2,99%, або 3,63, до позначки $117,97 за барель. Спотовий газ подорожчав на +2,34%, до рівня $1246 за 1000 м³.
Ринок казначейських облігацій США
Різкий розпродаж казначейських облігацій США, що триває декілька тижнів, посилив побоювання з приводу зниження ліквідності на ринку вартістю 23,5 трлн доларів.
Дохідності державних облігацій США різко почали зростати з 6 березня через дії ФРС. Індекс ICE BofA Treasury Index зафіксував найгірший початок року в історії, знизившись на 6%.
Ринок мав проблеми з ліквідністю наприкінці лютого і на початку березня 2020 року, коли ліквідність знижувалася до рівня кризи 2008 року. Це спонукало ФРС купити казначейські облігації на 1,6 трлн доларів для підвищення стабільності. Наразі ФРС припинив покупки.
Інвестори кажуть, що проблеми ліквідності ще не загрожують функціонуванню ринку, але побоювання посилилися.
Дані Refinitiv показують, що спреди попиту і пропозиції — індикатор ліквідності, що широко використовується, — значно розширилися в березні для короткострокових казначейських облігацій. Для еталонних 10-річних облігацій ліквідність портфеля замовлень знизилася в середньому до 14 мільйонів доларів у березні з приблизно 20 мільйонів доларів у лютому.
Слабкість облігацій цього тижня посилилася через заяви голови ФРС Джерома Пауелла, що центральний банк США повинен діяти швидко, щоб протистояти надто високій інфляції, і що він може використати більш значне, ніж зазвичай, підвищення відсоткових ставок.
Дохідність еталонних 10-річних казначейських облігацій підскочила до 2,296% у понеділок із 2,153% у п'ятницю, а дворічних облігацій — до 2,117% із 1,942%, скоротивши розрив між дохідностями цих двох термінів погашення. Це ознака того, що на ринок чекає різкий економічний спад. Ще не інверсія, а сигнал.
Зростання ділової активності у єврозоні PMI
Вийшли попередні дані щодо композитного індексу ділової активності в єврозоні — це показник загального економічного здоров'я. Він знизився до 54,5 у березні з 55,5 у лютому, хоча виявився вищим за прогнозне значення 53,9.
Якщо цей показник перевищує 50, це вказує на зростання економіки.
Активність у Німеччині, найбільшій економіці Європи, цього місяця знизилася, оскільки інфляція цін на продукцію досягла нового рекордно високого рівня.
Зведені індекси цін на ресурси та продукцію єврозони досягли найвищого рівня за всю історію дослідження.
Індекс цін на продукцію підскочив до 65,7 із 62,3, що вказує на те, що інфляція, яка вже досягла рекордних 5,8% у лютому, зростатиме далі. Таргет із інфляції в ЄЦБ перебуває на рівні 2%.
Ціновий тиск залишається дуже високим. Відповідно, споживачі повинні будуть очікувати, що ціни продовжать зростати протягом найближчих місяців. Це посилює тиск на ЄЦБ, щоб він ініціював поворот у грошово-кредитній політиці", — сказав Крістоф Вейл із Commerzbank.
Голубина риторика ЄЦБ
Раніше цього місяця ЄЦБ заявив, що цього літа припинить закачувати гроші на фінансові ринки, і це відкриє шлях до підвищення відсоткових ставок.
У четвер виступила член правління ЄЦБ Ізабель Шнабель і сказала, що європейський центральний банк розгляне можливість продовження своєї програми кількісного пом'якшення після літа цього року, якщо економіка єврозони впаде в «глибоку рецесію».
Керуючий центральним банком Естонії Мадіс Мюллер, ще один яструб в Керуючій раді ЄЦБ, заявив в інтерв'ю Politico, що ЄЦБ продовжить свою програму купівлі активів лише в тому випадку, якщо відбудеться «різке зрушення» у прогнозах інфляції.
Така голубина риторика від ЄЦБ, на тлі яструбиної риторики, що посилюється, від ФРС, відкриває вікно можливостей для торгівлі валютної пари EURUSD.
Технологічні гіганти США big tech потрапили під антимонопольні правила у Європі
Компаніям Google, Amazon, Apple, Meta та Microsoft доведеться змінювати свій підхід до бізнесу в Європі. Країни ЄС у четвер уклали угоду про основні правила, які забезпечать чесні та відкриті цифрові ринки.
«Те, чого ми хочемо, — це справедливі цифрові ринки. Великі платформи не дозволяють дрібнішим підприємствам та споживачам користуватися перевагами конкурентних цифрових ринків», — заявила у своїй заяві голова антимонопольного законодавства ЄC Маргрете Вестагер. Питання було порушено понад рік тому. Мета багаторазово заявляла, що у разі запровадження цих заходів піде з європейського ринку.
Закон про цифрові ринки встановлює правила для онлайн-брамників — компаній, які контролюють дані та доступ до платформи.
Відповідно до угоди, технологічні гіганти повинні будуть зробити свої служби обміну повідомленнями сумісними та надати бізнес-користувачам доступ до своїх даних. Бізнес-користувачі зможуть просувати конкуруючі продукти і послуги на платформі та укладати угоди з клієнтами поза платформами.
Правила забороняють компаніям віддавати перевагу власним послугам, порівнюючи з послугами конкурентів, або забороняти користувачам видаляти встановлене програмне забезпечення або додаток.
Компаніям загрожують величезні штрафи у розмірі до 10% їхнього річного світового обігу за порушення правил і до 20% за повторні порушення.
Свою стурбованість з приводу закону вже висловили Apple та Google.