►Підписуйтесь насторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Після початку війни китайські покупці та кредитори, що фінансують їх покупки, уникали постачання вугілля, зрідженого природного газу, а також сирої нафти з РФ. В агентстві вважають, що це може відображати занепокоєння китайських компаній тим, що вони можуть потрапити «у пастку санкцій».
З того часу банки призупинили фінансування покупок, а трейдери стикаються із проблемами логістики.
Головне — доступ до фінансової системи США
Найбільші торгові можливості можуть бути пов'язані з енергетикою, оскільки Росія є другим за величиною постачальником вугілля у Китай після Індонезії. Крім того, експорт її газу значно зріс з того часу, як у 2019 році почав працювати трубопровід «Сила Сибіру».
«Водночас для будь-якої китайської фірми, яка має значні операції за кордоном, постійний доступ до фінансової системи США цінніший, ніж будь-які угоди, які вона може укласти з Росією», — йдеться у повідомленні Capital Economics.
Крім того, Bloomberg вважає, що за деякими металами залежність Китаю від Росії останніми роками лише ослабла, оскільки основним постачальником нікелю стала Індонезія.
Читайте також: Китай може підтримати Росію, але не порушуватиме санкції «демонстративно» — експерти
Чим загрожує підтримка Росії
Нагадаємо, Росія запросила у Китаю економічну та військову підтримку. Але, як писав раніше «Мінфін», на думку експертів, надання Китаєм будь-якої допомоги Росії може кардинально змінити ситуацію і матиме далекосяжні геополітичні наслідки.
Аналітики консалтингової компанії з політичних ризиків Eurasia Group 14 березня заявили, що досі вважають такий розвиток подій малоймовірним, адже Піднебесна намагається зберегти нейтралітет. Проте вони наголосили, що роблять прогноз «тільки з помірною упевненістю».
Найбільш шокуючим аналітик назвали сценарій, за якого Китай передає Росії озброєння. Це означало б, що Китай уперше активно підтримав би Росію у конфлікті. На думку аналітиків, у такому разі КНР чекають на санкції США та ЄС, а також ймовірний розрив торговельно-економічних зв'язків.
Читайте також: Акції китайських компаній впали на новинах про запит Росії про військову допомогу