Ринок фрилансу в Україні працює стабільно
Зараз це одна з найстійкіших ніш, оскільки виконавці виконують замовлення віддалено. Понад 74% виконавців з досвідом та необхідними знаннями переїхали або знаходяться у безпеці та активно повертаються до роботи.
Ринок замовлень і проєктів в Україні у перші дні впав на 90−95%, але так само стрімко почав відновлюватися. Станом на 17 березня ринок відновився на 46%. І це всього лише за 2 тижні.
Якщо говорити про активність замовників з усього світу, без урахування України, РФ та Білорусі, тут ситуація набагато краща. Ми спостерігаємо падіння всього на 12−18%. У нас на сервісі завжди було багато замовників з Європи, США, Канади та Ізраїлю. Саме завдяки цим ринкам плануємо нарощувати обсяги та подальший розвиток.
Читайте також: Де шукати роботу в Європі — список сайтів
Які фахівці для віддаленої роботи зараз потрібні
Зараз багато роботи для дизайнерів, перекладачів та спеціалістів з обробки даних. Є спад на послуги з реклами та просування в соціальних мережах. Зберігається попит на спеціалістів з вебпрограмування й розробників мобільних додатків.
На Freelancehunt є 11 категорій за 128 напрямками діяльності. Головне:
- активно відстежувати нові проєкти на сервісі freelancehunt.com;
- відповідально підходити до формування відгуків;
- якісно виконувати замовлення, щоб продовжити роботу із замовником у майбутньому.
«До війни ми забезпечували частковою або повною зайнятістю 25−40 тис. фрилансерів на рік. Не збираємося зменшувати оберти навіть у такий складний час. Ринок відкритий для всіх — тих, хто поїхав, чи тих, хто залишився. Де б ви не були, можете знаходити разові проєкти чи замовників на постійній основі та заробляти», — розповідає засновник Freelancehunt Олег Топчій.
Також українські фрилансери зараз активно виходять і на закордонні біржі фрилансу, наприклад UpWork або Fiverr.