►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Найбільший притік інвестицій від хедж-фондів відчув енергетичний сектор, свідчать дані Morgan Stanley. Комбінація росту інвестицій у енергетику та значного росту самого сектору створила ситуацію, за якої частка сектору у портфелі хедж-фондів сягнула дворічного максимуму.
Минулого тижня нафта марки WTI ненадовго подолала позначку у $130 за барель — 13-річний максимум. Завдяки цьому стрибку цін, енергетичний сектор індексу S&P 500 виріс з початку року на 30%, значно випередивши ширший індекс.
Не лише енергія
Але виграли від кризи не лише енергоносії. Ціна алюмінію нещодавно сягнула історичного максимуму, а ф’ючерсні ціни на пшеницю знаходяться на найвищому рівні за багато років. 8 березня нікель всього за кілька годин подвоївся у ціні, на певний час вирісши до $100 000 за тонну. Ф’ючерсна ціна мазуту за рік зросла на 30%.
Ріст різних видів сировини з початку 2022
Джерело: FactSet, CNBC
Орієнтований на вартість хедж-фонд Equinox Partners, що спеціалізується на секторі дорогоцінних металів, з початку року виріс на 14%, стверджує джерело, ознайомленне з прибутками фірми.
Читайте також: Мідь, нікель та нафта: ще один варіант захисту від інфляції
Головний інвестдиректор компанії Шон Філдер вважає, що метали — це гарний захист від інфляційного та геополітичного ризику. Крім того, це вигідна довготермінова інвестиція.
«Метали — це енергія майбутнього, і я думаю, ринкам знадобиться ще певний час аби це зрозуміти», — коментує він.
Серед інших успішних фондів можна назвати Soroban Capital, який заробив на сировині кілька сотень мільярдів доларів та Berkshire Hathaway Уоррена Баффета, чия частка у нафтовому гіганті Occidental Petroleum вже перевищила $7 млрд