► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
За процедурою глава РФ вніс кандидатуру Набіулліна до парламенту, щоб перепризначити її на посаду, яку вона обіймає з 2013 року.
Раніше в російських ЗМІ повідомлялося, що нібито Набіулліна подала заяву про відставку у зв'язку з фінансовою кризою, що набирає обертів в країні після вторгнення в Україну і введення санкцій проти РФ.
Набіулліна мала заявити про грошово-кредитну політику сьогодні, проте центробанк обмежився поки що пресрелізом. Банк Росії зберіг ключову ставку на рекордному рівні 20%.
«Російська економіка входить у фазу масштабної структурної перебудови», яка супроводжуватиметься тимчасовим, але неминучим періодом підвищеної інфляції", йдеться у заяві. При цьому Банк Росії, як і раніше, ставить за мету повернути річну інфляцію на рівень 4% — до 2024 року, повідомляє ВВС.
Що було до цього
Інтрига про можливе звільнення Набіулліної триває з моменту введення масштабних західних санкцій. За одними джерелами, голова центробанку сама виявляла бажання про відставку. За іншими — можлива відставка могла бути спричинена невдоволенням керівництва країни фактом того, що значна частина золотовалютних резервів виявилися замороженими внаслідок санкцій.
Методи роботи Набіулліної критикували і раніше. Після вторгнення в Україну незадоволеність рішеннями центробанку висловив Олег Дерипаска. Більше того, саме Дерипасці віддали 26% голосів користувачі телеграм-каналу MarketTwits як можливому новому главі центробанку. Набіулліна ж під час голосування отримала на 1% менше голосів.
Читайте також: РФ опублікувала нові правила для іноземних інвесторів
Втім, сам олігарх спростував, що будь-коли виявляв інтерес до цієї посади. «Ні в ЦБ, ні в які інші начальники ніколи не хотів і йти не планую, але зроблю все можливе і неможливе, щоб Росія більше ніколи в таку засідку не потрапила», — написав Дерипаска у своєму Telegram.
2020 року невдоволення чиновників, зокрема голови Рахункової палати Олексія Кудріна, викликало те, що доходи топ-менеджменту центробанку зросли на 15%. Того ж року Рахункова палата розцінила роботу центробанку як незадовільну.