«У попередньому році ми з вами заробили майже $200 млрд нашого валового внутрішнього продукту — це 2,5 року життя країни. Але є $300 млрд, які вже зарезервовані для нас, — це кошти від Центрального банку Росії, які перебувають на рахунках за межами Росії і які будуть надходити до нас. Це кошти, які додатково надходитимуть у фонд, які будуть надходити від заарештованого майна російської так званої еліти., яке далі буде продаватися на ринку», — сказав Устенко.
За його словами, схеми продажу вже розробляються.
«Щодо частини цього майна будуть випущені так звані боргові зобов’язання, бонди. Наприклад, якщо ідеться про футбольний клуб, відомий у Англії, права на який заарештовані, то можна його зараз не продавати. Можна випустити цінні папери, бонди — придбати їх, а вже потім продати цей клуб і повернути кошти бондами. Але кошти від проданих бондів зайдуть у фонд, який формується для відновлення України», — зауважив радник Президента.
Співвласники Альфа-Банку відмовилися від української «дочки»
Як писав «Мінфін», раніше бізнесмени Михайло Фрідман та Петро Авен вже потрапили до списку санкцій ЄС.
Після цього вони заявили про рішення передати свою частку в Альфа-Банку узгодженим з Нацбанком фізичним та юридичним особам-резидентам України.
Крім того, Фрідман та Авен заявили про вихід зі складу ради директорів банку.
Читайте також: Україна націоналізує російські активи: Зеленський підписав закон
«Чорний» список Британії
Влада Великобританії оголосила про розширення санкцій щодо Росії. У «чорний» список внесено 350 нових позицій, у тому числі 345 громадян і п'ять компаній.
Зокрема, санкції запроваджено щодо низки російських олігархів. Серед них — власник великого виробника добрив EuroChem Group AG та Сибірської вугільної енергетичної компанії (СУЕК) Андрій Мельниченко, мільярдери Петро Авен та Михайло Фрідман. Великобританія заборонила їм в'їзд на свою територію та заморозила їхні активи.
Читайте також: Росія має вперше здійснити виплату за держборгом після впровадження санкцій
Санкції ЄС
Нагадаємо, Європейський союз ухвалив четвертий пакет санкцій проти Росії. Серед іншого, ЄС запровадив заборону на:
- експорт предметів розкоші (автомобілів та коштовностей);
- будь-які угоди з частиною держпідприємств РФ;
- імпорт певних сталевих виробів (Росія ризикує позбутися надходжень на 3,3 млрд євро);
- доступ до послуг рейтингових агенцій;
- нові інвестиції у сфері енергетики, крім мирного атома та транспортування енергоресурсів до Європи.