Більшість пішли самі
За даними видання, 55 компаній добровільно зупинили роботу, демонтували обладнання та вивезли його з місць дислокації.
Серед них фірми, афілійовані з відомими підприємцями Болатом Назарбаєвим та Олександром Клебановим у Павлодарській області, екс-головою правління АТ «Національна компанія «QazaqGaz» Кайратом Шаріпбаєвим в Актюбінській області та відомим бізнесменом Ерланом Нігматуліним у Карагандинській області.
Читайте також: Росіяни можуть обходити санкції за допомогою криптовалют. Японія та США хочуть цьому запобігти
Без кримінальних справ не обійшлося
Ще 51 компанію примусово відключили від електропостачання. Власників бізнесу підозрюють у веденні нелегальної діяльності, ухиленні від сплати податків та митних платежів, а також у незаконному розміщенні обладнання на територіях спеціальних економічних зон.
Загалом за фактами незаконного майнінгу влада завела 25 кримінальних справ та вилучила понад 67 тис. одиниць обладнання вартістю близько 100 млрд тенге ($192,9 млн).
Майнінг у Казахстані
Раніше «Мінфін» писав, що Казахстан — одна з найпопулярніших серед майнерів країн. Видобуток криптовалют у країні зріс на тлі посилення контролю в Китаї. Навесні 2021 року Казахстан посів третє місце у світі за потужностями майнінгу, а в жовтні (після заборони в КНР операцій із криптоактивами) став другим після США, з 18,1% світового хешрейту.
Майнерів-мігрантів залучила відносна доступність енергії та прохолодний клімат. Однак незабаром вони почали покидати країну через дефіцит електрики.
Крім того, майнери зіткнулися з обмеженнями інтернету на початку січня 2022 року — тоді їх потужності виявилися відрізаними від зовнішнього світу. Наприкінці січня їм на тиждень відключили електропостачання, що також підштовхнуло їх до думок про переїзд.
Читайте також: У ЄС можуть заборонити биткоїн