►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Сторони досягли останнього етапу переговорів щодо відновлення так званої угоди JCPOA. Вона передбачає зняття санкцій з Ірану в обмін на обмеження ядерної програми, яку Захід сприймає як прикриття для розробки атомної бомби.
Однак 6 березня міністр іноземних справ РФ Сергій Лавров неочікувано почав вимагати «гарантій», що західні санкції не вплинуть на торгівлю Росії з Іраном.
Читайте також: Ціни на нафту можуть вирости до $200 — Bloomberg
«Ніхто не повинен намагатися використати перемовини щодо JCPOA для отримання гарантій, які не стосуються JCPOA. Це створює ризик коллапсу угоди», — йдеться у спільній відповіді Франції, Великобританії та Німеччини. Країни наголосили, що угоду має бути укладено якнайшвидше.
США зі свого боку вже заявили, що не погодяться на вимоги РФ.
Чи зможе Іран замінити РФ
Переговори тривають вже близько 11 місяців. Вони мають на меті обмежити ядерну програму Ірану, що швидко прогресує, та повернути до угоди США, які вийшли з неї у 2018 році. Тоді ж країну було відключено від Swift.
Читайте також: Шрі-Ланка хоче розплатитися за іранську нафту чаєм
Нафтовий ринок пильно спостерігає за цими переговорами, намагаюсь зрозуміти, чи будуть зняті обмеження на експорт іранської нафти. Повернення Ірану на ринок могло б допомогти компенсувати втрати поставок, пов’язані із російським вторгненням.