Помісячне розподілення платежів у 2022 році представлено на наступній діаграмі.
Помісячні виплати зовнішнього державного боргу у 2021 році за чинними договорами
У травні належить перерахувати найбільший транш у 2022 році — 68,29 млрд грн. Для цього Мінфіну України і потрібне додаткове фінансування. Цього тижня буде ухвалено рішення МВФ про виділення нашій країні 2,2 млрд. доларів США. Наш Мінфін минулого тижня вже підписав угоду з ЄС про отримання допомоги на суму 1,2 млрд євро.
Розподіл виплат до 2034 показано нижче.
Заплановані виплати державного боргу у 2022−2034 рр. за чинними договорами
Найбільші виплати пройдуть у поточному році — 567,33 млрд грн, а наступного року стануть суттєво меншими — 375,19 млрд. Глава НБУ Кирило Шевченко запевнив, що в Україну може надійти близько 15 млрд доларів США.Якщо це справді станеться, наша країна легко впорається зі своїми міжнародними та внутрішніми зобов'язаннями. Аналітик зазначає, що жодної загрози дефолту в Україні не спостерігається, хоч ситуація, безумовно, тривожна.
Україна призупинила експорт жита, вівса, гречі, проса, цукру та солі, придатної для споживання. Про це йдеться у постанові Кабміну № 207. До товарів, які можна експортувати з дозволу Мінекономіки, додали пшеницю, кукурудзу, м'ясо птиці, курячі яйця та олію. На цій новині вартість пшениці прямувала до багаторічних максимумів.
Ціна бушеля пшениці (USD). Джерело: finviz.com
За даними Всеукраїнської аграрної ради, Україна постачає близько 10% усіх зернових у світі. З огляду на загрозу посівної кампанії деякі країни вже почали регулювати споживання борошна (наприклад, у Лівані). Світ сьогодні настільки глобальний, що луна військових дій у нашій країні розноситься до його найдальших куточків.