Хто ще купував
За останні дні зафіксовано зростання портфелів ОВДП:
· юросіб — на 540 млн грн.
· фізосіб — на 220 млн грн.
Вчора Приватбанк відзвітував: українці інвестували більше 300 млн грн у військові ОВДП через банк. Кількість укладених угод з інвестицій у військові цінні папери перевищила 500. Тобто, середній чек — 600 тис грн. Мінімальна сума інвестиції — 100 тис грн.
Днями інвесткомпанія ICU відзвітувала про інвестиції у 100 млн грн. Але йдеться про вкладення як фізичних, так і юридичних осіб.
Головний купець серед банків — Ощад?
Міністерство фінансів вже провело 3 аукціони, під час яких сумарно вдалося розмістити військових ОВДП на суму трохи більшу 20 млрд грн. Динаміка — спадаюча. Якщо на першому було залучено більше 8 то на третьому — 5,4 млрд грн.
Виглядає так, що значний обсяг з 20 млрд викупив державний Ощадбанк. Після першого аукціону, що відбувся 1 березня, він відзвітував про інвестиції у 3 млрд грн, анонсувавши викуп вкладення ще 10 млрд грн протягом на найближчих 2 тижнів. Тоді ж Ощад прозвітував про значний приріст коштів населення за початку війни.
НБУ купив найбільше
Нагадаємо: раніше Нацбанк напряму викупив військових ОВДП на 20 млрд грн. В НБУ визнають: це — емісійне фінансування бюджету, вимушений крок. На це регулятор отримав дозвіл парламенту. Такі угоди мають здійснюватися дуже обережно.