За словами міністра, немає іншого варіанта, окрім як йти та сіяти.
«Ми сіяли пшеницю, ячмінь, у нас є озимина, ми не відступаємо, адже це питання продовольства. Хочу вам сказати, що настрій в аграріїв такий, що ми досягнемо територіальної цілісності. Ми повністю в координації та маємо чітке розуміння, що від того, що буде на полях, залежить продовольство всієї держави», — сказав він.
Однак, позиція з точки зору військової складової постійно змінюється, але аграрії мають працювати.
Читайте також: Хто готовий допомогти з продуктами під час війни
Нові правила експорту
Також міністр розповів про нові правила експорту сільськогосподарських товарів в умовах воєнного стану. Вони допоможуть запобігти гуманітарній кризі в Україні та задовольнити потреби населення.
Зокрема, заборонено експортувати: овес, просо, гречку, цукор, сіль, жито, велику рогату худобу та м’ясо. Можна експортувати за умови декларативного ліцензування: пшеницю, кукурудзу, м’ясо курей свійських, яйця курячі та олію соняшникову.
Міністр додав, що держава візьме на себе роль оператора на ринку, враховуючи складну ситуацію з портовою інфраструктурою.
Читайте також: Як живе наша економіка за умов війни: бюджет, пенсії, комуналка, продовольство
На світових ринках паніка через зерно
Ціна тонни зерна на Нью-Йоркській біржі досягла історичного максимуму $461, але потім трохи відкотилася назад.
«Поки що в Україні продовжуються бої, не доводиться очікувати на відновлення експорту з Росії та України», — цитує Spiegel джерело на біржі.
Поки покупці терміново шукають інших постачальників, деякі країни запроваджують заборону на вивіз зерна — так вчинила, наприклад, Угорщина.
Україна є одним з найбільших експортерів пшениці. У сезоні 2019/20 Україна посіла друге місце у світі з експорту зерна, поступившись лише США.
Читайте також: Вторгнення РФ може створити на ринку зерна найбільшу кризу у сучасній історії — економіст