►Підписуйтесь насторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Якщо росія оголосить дефолт за своїми боргами … це матиме побічні ефекти для державних боргів всіх ринків, що розвиваються, і Китай не вийде з цього неушкодженим», — попередив він.
Ще один ризик для Китаю — це «вина за асоціацією». Роуч вважає, що вторгнення РФ в Україну робить співробітництво з нею надто токсичним і Китаю варто якнайшвидше його розірвати.
Читайте також: Україна хоче домовитися з Mastercard про суворіші заходи проти Росії
Стагфляція попереду?
7 березня ф'ючерси на нафту марки Brent підскочили на 10,6% до $130,72 за барель, тоді як нафта марки WTI зросла на 9% до $126,09. У перші кілька хвилин торгів у понеділок обидва зразки підскочили до найвищого рівня з липня 2008 року: Brent — $139,13, а WTI — $130,50.
Це стало результатом заяви держсекретаря США Ентоні Блінкена про можливе ембарго на російську нафту. На думку Роуча, високі ціни на нафту — це «точно стагфляційний фактор».
Стагфляція — це стан економіки, за якого вона переживає стагнацію виробництва і високі темпи інфляції одночасно. Цей феномен було вперше описано у 1970-ті, коли нафтова криза спричинила довгий період високих цін та падіння росту ВВП.
«Це точно створює тиск на центральні банки по всьому світу … та дає підстави чекати на суттєве підвищення відсоткових ставок. Але поки не ясно, чи триватиме цей тренд багато років, як стагфляція кінця 70-их — початку 80-их років», — коментує Роуч.
Контекст
3 березня аналітики JPMorgan попередили що Росія може виявитися не в змозі платити свої зовнішні борги через санкції, запроваджені проти неї.
Читайте також: РФ фактично визнала дефолт: «недружнім» кредиторам дозволено віддавати борг у рублях
З початку російського вторгнення одразу кілька рейтингових агентств, зокрема Fitch, Moody’s та S&P присвоїли російському боргу статус «сміттєвого».