Штаб-квартира банку знаходиться в Пекіні, а його основний акціонер — Китай, його частка 29,8%. AIIB пояснив рішення необхідністю захистити «фінансову цілісність банку на тлі мінливої економічної та фінансової ситуації»
«AIIB готовий гнучко та швидко розширювати фінансування та підтримувати членів, які прямо чи опосередковано постраждали від війни. Економічні наслідки стрибків цін на сировинні товари, волатильність фінансових ринків та інші фактори можуть несприятливо вплинути на економічний стан наших членів», — наголошується у заяві банку.
«У цих обставинах та на користь банку керівництво вирішило, що всі операції, пов'язані з Росією та Білорусією, будуть призупинені та переглянуті», — йдеться у повідомленні.
За даними Мінекономрозвитку, Росія входить до найбільших акціонерів банку, її частка становить 6,5%. Голова відомства Максим Решетніков входить до керуючої ради AIIB. Крім Росії та Китаю, частки у банку належать Індії (8,4%) та іншим країнам.
Читайте також: Війна Росії проти України: російські активи скуплять задешево китайці
Раніше повідомлялося
Як писав «Мінфін», через військову агресію Росії проти України більшість системно значущих російських банків опинилися під санкціями. Під різні обмеження США, ЄС, Великої Британії та інших держав потрапили найбільші російські банки, держкомпанії, підприємці та чиновники.
Безліч зарубіжних компаній зупинили постачання на російський ринок, у тому числі Apple, Audi, Volkswagen та MAN та інші.