«Ми змінюватимемо <наш> курс з тим, щоб подолати нашу залежність від окремих постачальників щодо імпорту енергоносіїв», — заявив канцлер Шольц під час виступу в Бундестазі. Він оголосив про необхідність «якнайшвидше» збудувати два LNG-термінали у Німеччині, у Брунсбюттелі та Вільгельмсхафені.
Шольц зазначив, що РФ відтепер не може бути надійним партнером для Німеччини та пообіцяв фінансово підтримати населення у разі підвищення цін на енергоносії. Крім того, Німеччина також планує приділити увагу створенню запасів вугілля та газу.
Під час свого виступу в Бундестазі також сказав, що Путін хоче відтворити Російську імперію та керувати Європою так, як вважає за потрібне. Він зазначив, що початок воєнних дій в Україні — «поворотний момент» в історії Європи. Вторгненням в Україну Володимир Путін намагається насильно змінити кордони в Європі і, «можливо, стерти з карти світу цілу країну», заявив глава німецького уряду.
Війна Путіна
«Ми є свідками початку війни, якої ми не бачили в Європі понад 75 років», — сказав він, додавши, що відповідальність за цю війну лежить особисто на президенті Росії.
«Ця війна — війна Путіна», — наголосив Олаф Шольц. За словами Шольца, Німеччина не має наміру відмовлятися від діалогу з Росією, застосовуватиме дипломатію, проте не буде більше залишатися наївною.
Олаф Шольц також наголосив на єдності та готовності НАТО до виклику. «Путіну не слід недооцінювати рішучість НАТО захищати всіх своїх членів», — заявив Шольц. «Німеччина та її союзники знають, як захищатись», — попередив він.
Він знову закликав Путіна вивести війська з України. «Негайно припиніть бойові дії, виведіть війська з території України, відкликайте визнання регіонів Донецької та Луганьскої областей, що суперечить міжнародному праву», — підкреслив політик. За словами Шольца, санкції, що їх планує запровадити ЄС проти Росії на тлі її агресії в Україні жорстко вдарять по російській економіці. «Путін не переможе», — наголосив канцлер ФРН. Він також додав, що у 2022 році на фінансування німецької армії з федерального бюджету виділять 100 млрд євро, а витрати на оборону Німеччини буде збільшено до 2% ВВП щорічно.