«Я планую звернутись до міністрів енергетики европейських країн щодо сприяння у прискоренні ухвалення рішення про приєднання української енергосистеми до європейської. Технічно і технологічно ми довели нашу спроможність. Політично — слово за урядами європейських країн», — наголосив міністр.
Успішний тест
Також Герман Галущенко поінформував, що українська енергосистема завершила тестове випробування роботи в ізольованому режимі від російської та білоруської енергосистем.
«Автономна робота української енергосистеми протягом 24−26 лютого пройшла успішно і довела нашу спроможність працювати в ізольованому режимі. І все це в умовах ракетних обстрілів, запеклих боїв і спроб ворога атакувати об'єкти критичної інфраструктури», — підкреслив очільник Міненерго.
Українська енергосистема довела здатність підтримувати необхідну частоту 50 Гц в різних режимах роботи та надійність і безпеку енергопостачання українським споживачам навіть в умовах військової агресії.
Нові плани
Робота в ізольованому режимі, як передбачено Угодою про умови майбутнього об'єднання української та європейської енергосистем, мала проводитися у два етапи: у зимовий та літній періоди.
Повернення енергосистеми України в об‘єднану з Росією та Білоруссю мережу після випробувань було заплановане на 27 лютого. Водночас ворог відкоригував плани щодо подальшоі роботи ОЕС України.
«Ми розраховуємо на європейський крок назустріч. Але впевнені у своїх силах і здатності забезпечити українців стабільним енергопостачанням, незважаючи на плановість чи прискореність термінів синхронізації», — заявив міністр енергетики.
У роботі на сьогодні 10 блоків АЕС, працює гідрогенерація, а теплові електростанції як державної, так і приватної форми власності наростили достатній запас вугілля для успішного закінчення опалювального сезону та забезпечують вироблення необхідного обсягу електроенергії та регулювання потужності.