«Події цього тижня в Україні викликають серйозне занепокоєння — насамперед через людські жертви та страждання простих людей. Конфлікт також має серйозні економічні наслідки, які посилюватимуться в міру його продовження. Ця криза настає у непростий час, коли світова економіка відновлюється після руйнівного впливу пандемії COVID-19, і загрожує частково звести нанівець досягнутий прогрес», — зазначила вона.
Георгієва додала, що зустрілася із виконавчою радою, щоб поінформувати виконавчих директорів про ситуацію. Вона запевнила їх, що співробітники Фонду продовжуватимуть тісно співпрацювати з владою, аби всіляко підтримувати Україну.
«В арсеналі Фонду є низка інструментів, і в міру розвитку ситуації в Україні ми продовжуватимемо обговорювати з владою, як ми можемо їм найкраще допомогти. Ці обговорення проводяться віддалено за участю співробітників із Вашингтона», — йдеться у заяві.
Георгієва додала, що МВФ вивчає всі варіанти подальшої фінансової підтримки, у тому числі в рамках існуючої угоди Stand-by, в рамках якої не було виділено $2,2 млрд. «Влада також запросила екстрене фінансування у МВФ», — зазначила вона.
Як повідомляв «Мінфін», США надасть зброю та допомогу на $600 млн для України.