Динаміка цих змін представлена нижче.
Експорт IT-послуг України за 2020/2021 рр. (млн доларів США). Джерело: НБУ
Факторами зростання цієї сфери в Україні стали сприятливий податковий режим для IT-фахівців та висока якість підготовки кадрів. Головним недоліком є те, що IT-компанії надають аутсорсингові послуги для транснаціональних корпорацій із розробки програмного забезпечення, проте не виготовляють готовий продукт із високою доданою вартістю. Нещодавно було анонсовано програму Кабміну «ДіяCity», яка ставить за мету покращити якість податкового адміністрування та самої структури експорту IT-послуг. Декілька великих міжнародних технологічних компаній оголосили про свою участь у цьому проекті.
Курс українських євробондів із погашенням у 2033 році встановив новий антирекорд, опустившись до рівня 40,0% від своєї номінальної вартості. Євробонди інших випусків також втрачають у ціні.Це є індикатором зростання ризику для інвесторів, що увійшли до боргових зобов'язань нашої країни.
Курс CDS України станом
Спостерігається зростання курсу кредитно-дефолтних свопів (страхування за дефолт емітента) України. Показник минулого тижня сягнув 1395,66 базисних пунктів. Незважаючи на таке стрімке зростання, до значень лютого 2015 ще далеко. Таким чином, зростає плата за ризик, що безпосередньо впливає на доступність фінансових ресурсів та вартість нових запозичень для нашої країни.
Згідно з постановою НБУ, комерційні банки тепер працюватимуть лише на покупку іноземних валют. З цієї причини не варто очікувати на суттєву зміну офіційних валютних курсів.