Microsoft додала 5,11%, Nvidia — 6,05%, Amazon виріс на 4,51%, Tesla — на 4,81%. Такий стрибок виглядає досить несподівано. У свою чергу, нафта і золото знизилися.
Санкції США, Європи та інших країн виявилися не такими сильними, як побоювалися ринки. Західні країни обмежили роботу та заморозили активи 4-х банків, але не стали відключати Росію від міжнародної банківської системи SWIFT або обмежувати експорт нафти та газу. Також не було введено персональних санкцій проти російського президента, оскільки це означало б автоматичний розрив дипломатичних відносин. Також було запроваджено нові заходи експортного контролю на електроніку.
Читайте також: США вводять нові санкції проти РФ
Другою ймовірною причиною вчорашнього зростання є очікування інвесторів, що у зв'язку із ситуацією в Україні ФРС може скоригувати очікування щодо підвищення відсоткових ставок у бік більш голубиного сценарію.
Санкції Байдена і небажання вводити війська приносять деяке полегшення. Але інфляційний тиск збережеться і змусить центральні банки посилювати заходи", — сказав Кайл Родда, аналітик IG Markets у Мельбурні. «На даний момент все гаразд, але в довгостроковій перспективі ринок рухатиметься у бік зниження», — сказав він.
Дохідність 10-річних казначейських облігацій США становила 1,95% після первинного зниження до 1,84% у четвер, що стало найбільшим денним падінням з кінця листопада.
Читайте також: Британія вводить нові санкції проти Росії та Білорусі
Російський ринок
Російський ринок пережив рекордний обвал за всю свою історію — вдвічі більше, ніж 1997 року під час дефолту. Мосбіржа зупиняла торги, короткі продажі були заборонені на невизначений термін. Сбербанк у моменті падав на 52% і коштував 89 рублів за акцію — це вартість акцій на початку 2016 року. Після заяв Байдена ринок почали викуповувати і ціна закриття становила вже 132 рублі.
Курс рубля стабілізувався після різкого обвалу, через інтервенції ЦБ на ринку валюти.
Ситуація на ринках залишається невизначеною та супроводжується високою волатильністю.