► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відом про санкції
Єврокомісія запропонувала запровадити санкції проти 351 депутата Держдуми, який проголосував за визнання так званих «Л/ДНР». Крім того під санкції потрапить ще 11 росіян, які запропонували визнати псевдореспубліки.
ЄС також може заборонити операції з держоблігаціями РФ та запровадити обмеження проти російських організацій, зокрема проти банків, які працюють на окупованій території. Йдеться про два російські банки, уточнили джерела Bloomberg.
На ОРДЛО більше не поширюватимуться правила вільної торгівлі ЄС з Україною, зазначають джерела Spiegel.
Європейські активи тих, хто потрапить під санкції, будуть заморожені, а їм заборонять в'їзд до ЄС.
Читайте також: Німеччина призупинила схвалення «Північного потоку — 2» — Шольц
Ідею санкцій підтримали всі країни ЄС, лише Угорщина поставилася до цієї пропозиції з обережністю, зазначають дипломати.
Остаточне рішення щодо санкцій має ухвалити Рада міністрів ЄС.
Передісторія
21 лютого президент
Україна кваліфікує останні дії РФ як порушення суверенітету та територіальної цілісності держави та покладає всю відповідальність за наслідки на політичне керівництво Росії, заявив президент Володимир Зеленський.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив у вівторок, що Німеччина зробила кроки, щоб зупинити сертифікацію газопроводу «Північний потік — 2» з Росії.
22 лютого президент США Джозеф Байден видав указ про блокування майна певних осіб та заборону певних угод у зв'язку з визнанням Росією самопроголошених «Донецькою та Луганською народними республіками».
Указом забороняються інвестиції у так звані Л/ДНР, а також імпорт у США будь-яких товарів, послуг чи технологій із цих регіонів.
Читайте також: Британія запроваджує санкції проти 5 російських банків
Також Великобританія вирішила запровадити санкції проти п'яти російських банків, а також російських олігархів — Бориса та Ігоря Ротенберга і близького союзника Путіна Геннадія Тимченка.