► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що каже бізнес
Майже 90% компаній продовжують роботу у звичайному режимі, з нихблизько 70% компаній вже мають плани «Б» щодо дій у надзвичайних ситуаціях.
При цьому 15% повідомляють про готовність до релокації, однак наразі залишаються в Україні та продовжують слідкувати за перебігом подій.
Третина лідерів запровадила можливість віддаленої роботи для працівників, враховуючи нові загрози. Однак, варто відзначити, що більше половини членських компаній ще з початком пандемії запровадили таку опцію для своїх співробітників, тож це не є принципово новим рішенням.
Тільки 3% керівників бізнесів повідомили про виїзд за кордон, інші 11% — про від'їзд їхніх родин, втім деякі зробили це на вимогу головних офісів компаній.
«Надзвичайно вражає витримка та стійкість наших компаній, які продовжують працювати та вірять у краще майбутнє для України. Бізнес вірить в Україну! Тож ми сподіваємося, що держава також заявить про свою підтримку у вигляді недопущення тиску на прозорий бізнес», — заявила виконавчий директор Асоціації Анна Дерев’янко.
Передісторія
-
Після 8 років агресії проти України президент Росії Володимир Путін 21 лютого визнав окуповані території України — так звані «Донецьку народну республіку» та «Луганську народну республіку», які де-факто перебували під контролем Кремля весь цей час.
-
Його укази передбачають введення російських військ на територію окремих районів Донецької та Луганської областей України (ОРДЛО).
-
Більше того — Росія зможе будувати свої військові бази в ОРДЛО, якщо ратифікує так званий «договір про дружбу» з «ЛНР» та «ДНР».
-
Весь світ засуджує такі дії РФ і готується вводити санкції.