►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Удар по «Північному потоку — 2»
За словами Шольца, його уряд вживає заходів у відповідь на дії Росії в Україні.
«Мінекономіки Німеччини надані відповідні вказівки», — сказав канцлер.
Що відомо
Газопровід складається з двох ниток труб довжиною близько 1200 км. Сукупна потужність двох ниток «Північного потоку-2» — 55 млрд куб. м газу на рік.
Попереднє рішення про початок будівництва газопроводу за участю міжнародного консорціуму, до якого входять ENGIE, OMV, Royal Dutch Shell, Uniper та Wintershall, було ухвалено у 2012 році. Прокладання самої труби в Балтиці розпочалося у 2018 році. Будівництво планувалося завершити наприкінці 2019 року, але запроваджені тоді у грудні санкції США завадили це зробити.
На даний момент «Північний потік-2» технічно добудований, що будівництво, незважаючи на всі санкції, завершено, «Газпром» оголосив у вересні 2021 року. Після цього розпочався процес сертифікації проекту — для запуску його мають схвалити регулюючі органи Німеччини.
Санкції проти РФ
Раніше «Мінфін» писав, що президент США Джозеф Байден видав указ про блокування майна певних осіб та заборону певних угод у зв'язку з визнанням Росією самопроголошених «Донецькою та Луганською народними республіками».
Указом забороняються інвестиції у так звані Л/ДНР, а також імпорт у США будь-яких товарів, послуг чи технологій із цих регіонів.
У США на початку січня було представлено новий пакет санкцій проти Росії у разі вторгнення в Україну. Документ передбачає, зокрема, заборону на угоди з російськими компаніями у низці ключових секторів та відключення РФ від SWIFT.
ЄС також підготував пакет санкції проти РФ, повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Вони стосуються низки важливих Росії сфер, зокрема високотехнологічних комплектуючих.
Великобританія разом із союзниками готує пакет жорстких санкцій, які будуть активовані «у той момент, коли нога російського солдата перетне український кордон», сказав прем'єр-міністр Борис Джонсон у Києві 1 лютого.
Британія припускає конфіскацію майна російських олігархів у Лондоні, заявляла глава МЗС Ліз Трасс. Вона вважає, що бізнес-еліта та підприємства, які «просувають інтереси російського режиму», не зможуть ховатися від санкцій. За оцінками експертів, у Лондоні росіяни, які мають зв'язки з Кремлем, придбали нерухомість на $2 млрд.
Читайте також: Європейський центробанк просить банки підготуватися до відключення РФ від Swift
11 лютого Великобританія розширила коло росіян, проти яких зможе запровадити санкції, якщо Росія розпочне вторгнення в Україну. Уряд Бориса Джонсона ввів у дію поправки до закону одразу після завершення візиту глави британського МЗС Ліз Трасс до Москви.