►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Падіння ринку РФ
На тлі визнання самопроголошених республік ЛДНР ринок у РФ впав, це було найбільше одноденне падіння з 2008 року.
Сбербанк знизився на -25%, Газпром — на -21%, Банк ВТБ — на 24%. Рубль підскочив до 80 за долар, продовжили зростати золото та нафту, ф'ючерси на американські індекси теж впали.
Ринки ф'ючерсів демонструють падіння: S&P 500 на -2%, Nasdaq на -2,7%, німецький DAX на -3,7%. Це означає, що ринки відкриються із гепом вниз. Попит на традиційні безпечні активи також спричинив ралі американських облігацій.
Інвестори готуються до спекотного дня для російських, українських та світових ринків, коли вони відкриються у вівторок. Володимир Путін підняв ставки в умовах кризи, яка, як побоюється Захід, може розв'язати велику війну.
Читайте також: ФРС готується полегшити гаманці іпотечних позичальників
Великобританія, Франція та Німеччина погодилися відповісти на визнання Росією регіонів, що відкололися санкціями, а Білий дім заявив, що оголосить про подальші заходи у вівторок.
Аналітики Commonwealth Bank of Australia попередили трейдерів напередодні відкриття торгів у вівторок, що рішення Путіна визнати території України явно посилить і так високу напруженість. Учасники фінансового ринку тепер чекають на відповідь від США та Європи.
Одними з найсуворіших заходів можуть стати відключення російських банків від банківської системи SWIFT та повна заборона на інвестиційні фонди ЄС, Великобританії та США, які володіють російськими державними облігаціями. Наприкінці минулого року іноземці володіли ОФЗ на суму $43 млрд.
Як діятиме ФРС
Нервозність призвела до зниження прибутковості казначейських облігацій США. Прибутковість 10-річних казначейських облігацій знизилася до 1,87%.
Імовірність підвищення ставок ФРС також знизилася. Зокрема сьогодні ймовірність підвищення на 0,5% на засіданні в березні знизилася до 10%, т.к. багато чиновників FED раніше заявляли, що враховуватимуть геополітичні ризики у процесі зміни монетарної політики.
На даний момент ринки прайсят підняття:
- у березні — на 0,25%
- у квітні — на 0,25% до 0,75%.
- у червні — на 0,25% до 1%
- у липні — на 0,25% до 1,25%
- у вересні — на 0,25% до 1,5%.
На засіданні у листопаді, ймовірно, ставка залишиться незмінною.
І в грудні, ймовірно, ставку буде збільшено на 0,25% — до 1,75% до кінця року. Разом зараз очікується 6 підвищення ставки у 2022 році.