►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Загалом було оприлюднено понад 18 тисяч рахунків, які були відкриті за останні понад 70 років у Credit Suisse. «По всьому світу найближчими днями, будуть з'являтися журналістські розслідування, пов’язані з витоком даних саме із цього банку» — пише видання.
Слідство.Інфо зібрало відповіді українських олігархів та колишніх чиновників, чиї імена були знайдені у списку власників рахунків банку.
Ахметов
Журналісти виявили понад 50 рахунків олігарха Ріната Ахметова та топ-менеджерів його компанії SCM на 497 мільйонів франків у 2016 році. Це понад 15 мільярдів гривень.
Адвокати SCM пояснили, що рахунки Ахметова були напряму пов’язані з його бізнесом.
Коломойський
На Ігоря Коломойського знайшли лише один рахунок у Credit Suisse на якому було понад 27 мільйонів швейцарських франків (понад 800 млн грн). І ще один рахунок на імена його матері, дружини та дочки. Цей рахунок мав баланс понад 3 мільярди франків у 2007 році (понад 92 мільярди гривень).
Сам Коломойський пояснив ці рахунки продажем акцій міжнародної металургійної і гірничодобувної компанії Evraz.
Лазаренко
У даних знайшлися аккаунти колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка. Світовий банк у 2007 році включив його до десятки найбільш корумпованих лідерів світу.
Ім'я Лазаренка як власника чи співвласника з’являється у двох раніше невідомих рахунках Credit Suisse. Обидва його рахунки відкриті у 1997 році. І відповідно до отриманих журналістами даних, обидва рахунки були дійсними станом на 2003 рік — коли тривало офіційне розслідування по Лазаренку у США та Швейцарії.
Читайте також: Коломойський впевнений, що поверне Приватбанк
Перший рахунок Лазаренко ділив разом з Петром Кириченко, його найближчим радником і товаришем. У 2003 році цей рахунок налічував більше 7 мільйонів франків.
«На цьому рахунку знаходиться приблизно $5 мільйонів, — повідомив адвокат Лазаренка. — Рахунок залишається відкритим до розгляду справи щодо цивільної конфіскації в США та провадження в Україні. Як ми розуміємо, доступу до нього не було з 1998 року».
Представники Лазаренка підтвердили існування й іншого акаунту, який належав лише українському експремʼєру. За даними журналістів, він також у 2003 році мав більше 45 тисяч франків на рахунку.
Інші
Павло Фукс став клієнтом Credit Suisse у 2014 році, і його рахунок налічував 17 млн франків у 2015 році (понад 500 млн грн).
Олег Бахматюк, власник великого агрохолдингу UkrLandFarming, мав близько десяти акаунтів, один з яких налічував понад 200 млн франків у 2008 році (понад 6 млрд грн).
Представники Бахматюка від імені UkrLandFarming назвали ці рахунки «залишками готівки на рахунку компанії, до яких не має доступу жоден акціонер».
Читайте також: У 2021 році Ахметов і Тігіпко найбільше розщедрилися на рекламу своїх банків
Ексголова Служби безпеки Валерій Хорошковський мав три рахунки. Він став клієнтом Credit Suisse у 2004, 2006 та 2007 роках. Один з аккаунтів Хорошковського налічував щонайменше 1 мільярд франків (понад 30 млрд грн), коли Хорошковський закінчив роботу у російській гірничодобувній та металургійній компанії Evraz-Group і став заступником секретаря Ради безпеки та оборони. Інший його рахунок існував того ж року, коли Хорошковський очолив українську митницю, а згодом перейшов працювати до СБУ.
Сам Хорошковський так прокоментував ситуацію: «У мене не було жодного рахунку у вказаному банку у цей період. Вважаю, на цьому все».
Колишній голова Державної фіскальної служби протягом 2015−2018 років Роман Насіров у Credit Suisse також мав рахунок, на якому у 2010 році за кілька місяців з’явилось 699 тисяч франків.