Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Золоті візи»
Інвесторські візи у Великобританії з'явилися у 2008 році. Вони дають можливість багатим іноземцям отримати посвідку на проживання (а пізніше — подати на британське громадянство) в обмін на відносно невеликі інвестиції від 2 млн фунтів стерлінгів.
За останній рік — з серпня 2020 року по серпень 2021-го — британська влада видала 798 «золотих віз». З них 210 отримали громадяни Китаю, 82 — росіяни.
Правила отримання «золотих віз» двічі ускладнювали — у 2015 році після окупації Росією Криму та частини Донбасу і у 2019 році після отруєння Сергія Скрипаля в британському Солсбері.
Тепер британська влада розглядає можливість скасувати програму «золотих віз» раз і назавжди.
У 2020 році парламентський комітет з розвідки та безпеки випустив доповідь, у якому інвесторські візи назвали ідеальним механізмом для відмивання незаконно отриманих доходів, а Лондон — «пральнею» для офшорних коштів.
«Я не можу зрозуміти, чому міністр внутрішніх справ (Пріті Пател) давним давно не позбулася їх», — цитує FT депутата-лейбориста Кріса Браянта.
Контекст
За даними Transparency International, причетні до Кремля росіяни володіють у Лондоні нерухомістю на суму близько 1,5 млрд фунтів.
У 2019 році Європейський парламент закликав країни ЄС зупинити програми з продажу віз та паспортів.
Найближчим часом творці сайту «Мінфін» за підтримки інвесткомпанії Dragon Capital представлять приватним інвесторам додаток Multi Invest.
З його допомогою можна буде інвестувати в акції іноземних компаній, біржові фонди (ETF), криптовалюту та облігації внутрішньої держпозики.