►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Прогнози JPMorgan щодо ринків
«Бичий» ринок акцій США далекий від завершення, незважаючи на стурбованість інвесторів з приводу «яструбиного» настрою Федеральної резервної системи (ФРС) і геополітичної напруженості між Росією та Україною, вважають у JPMorgan Chase.
Аналітики банку вважають, що багато поганих новин уже закладено в ціни паперів. Індекс S&P 500 впав на 8% від рекордного максимуму, закрившись 15 лютого на рівні 4471,08 пункту, і американський фінансовий холдинг очікує на відновлення ризикованих секторів фондового ринку — завдяки поліпшенню настроїв інвесторів і притоку коштів від викупу акцій інституційними інвесторами.
«Ми вважаємо, що ринки ризикових активів вже переважно адаптувалися до змін у грошово-кредитній політиці. Короткострокові ставки, швидше за все, надто високо піднялися, якщо порівнювати з тим, наскільки центробанки зрештою підвищать ключову ставку цього року», — написав у огляді головний стратег JPMorgan Марко Коланович.
Читайте також: Інвестори скоротили позиції в акціях бігтеху до мінімуму з 2006 року
Коланович зазначив, що індекс компаній малої капіталізації Russell 2000 не лише коригувався, а й йшов на територію «ведмежого» ринку, показавши падіння більш ніж на 20% наприкінці лютого. На його думку, падіння було надто значним.
Раніше стратег уже закликав купувати акції компаній малої капіталізації, що подешевшали, оскільки рецесія залишається малоймовірною. «На нашу думку, розпродаж на ринку акцій надмірний, і ми повторюємо наш заклик купувати на спаді, особливо акції циклічних компаній та малої капіталізації», — заявив Коланович.
Прогнози щодо інфляції
Після того як січневі дані щодо індексу споживчих цін показали зростання інфляції до максимуму за 40 років, ринок почав закладати семиразове підвищення ключової ставки ФРС на 25 б.п. 2022 року.
Проте в JPMorgan Chase очікують відновлення економіки, оскільки зростання відсоткових ставок та інфляції недостатньо, щоб спричинити спад наприкінці 2022 року на тлі сприятливих макроекономічних показників, вважає головний стратег JPMorgan. «Неправильно заявляти про очікування рецесії, враховуючи, як і раніше, надзвичайно сприятливі умови фінансування, дуже сильні ринки праці, споживачів з низьким рівнем позикових коштів, сильні грошові потоки корпорацій та сильні баланси банків», — стверджує Коланович.
Експерт, втім, очікує, що висока інфляція збережеться у 2023 році і рекомендує інвесторам залишити частку акцій енергетичного та фінансового секторів.