► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«У нас є така мета. Взагалі велика мета, якої ми хочемо досягти, вона, можливо звучить трохи фантастично, але ми хочемо, щоб „Дія“ була трансформована з ДП в щось на зразок ПрАТ. І взагалі наша мета-вихід на IPO», — заявив Вискуба.
IPO (Initial Public Offering) — це первинне розміщення акцій компанії на фондовому ринку. Інвестори приділяють велику увагу IPO, оскільки ціна акцій має вірогідність зростати відразу після виходу на ринок.
Вискуба зазначив, що IPO «Дії» може відбутися через 2 роки. Посадовець також підкреслив, що велика частина акцій (50%+1 акція) буде належати державі, а вихід на фондовий ринок допоможе«створити міжнародний борд, щоб отримати незалежність і стійкість».
Читайте також: Світовий обсяг IPO впав на 60% у річному вираженні
Як зароблятиме сервіс
За словами Вискуби в Мінцифрі планують монетизувати сервіс.
«Ми розуміємо, що Дія.Підпис дає великі можливості для банків. Банк відкриває рахунок не за півгодини в офісі, а за кілька хвилин в онлайні. Він значно економить. І на цьому тільки можна будувати модель монетизації», — зазначив заступник міністра.
Вискуба також повідомив, що до них приходить багато пропозицій з ринку. «Вони бачать для себе велику вигоду від інтеграції з тим, за що готові платити за транзакцію. Це буде гривня, десять копійок або подібна сума, але на обсягах ми можемо підняти дуже великі гроші».
На останок посадовець додав, що міністр цифрової трансформації Михайло Федоров мріє перетворити «Дію» на прибуткове підприємство.