► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Як змінилася дохідність
Дохідність найбільш волатильних паперів, з погашенням у вересні цього року, на 18:00 вівторка знизилася до 16,8% проти 22,1% на той же час понеділка, за даними Bloomberg Terminal.
Папери з погашенням у 2023−2024 роках котирувалися з прибутковістю 13,3−13,5% проти 14,6−15,9% на день раніше, пише Інтерфакс-Україна.
Дохідність євробондів із погашенням у 2026−2032 роках повернулася на рівень 10−11,5%.
Керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин у фейсбуці написав, що зміцнення євробондів дуже помітне.
«Дохідність євробондів України сьогодні вранці та вчора (15 лютого — ред.). Зміцнення „на обличчя“. Особливо суттєво на короткому кінці кривої» — написав він.
Читайте також: Як ескалація конфлікту з РФ може вдарити по фінансових ринках
Що з гривнею
Гривня у вівторок відіграла стрімке падіння, зміцнившись на 30 копійок після падіння на 51 коп днем раніше.
«Настрої на ринку переважно позитивні. Вкотре експортери після паузи відновили продаж валюти, тоді як спекулянти та нерезиденти призупинили активне скуповування долара», — написав Шевчишин.
За його словами, гривня закрила ціновий розрив п'ятниці-понеділка, орієнтуючись на новини про відведення російських військ у місця дислокації після військових навчань (хоча представники НАТО заявляють, що поки що не фіксують відведення військ).
Істотним позитивом для гривні є обіцянки фінансової допомоги Україні, зазначив аналітик.
«Найближчим часом гривня зупиниться в межах 28 -28,2грн за долар, проте гравці продовжать стежити за новинами та готові до будь-яких рухів у разі надходження нової порції негативу», — підсумував він.
Передісторія
11 лютого українські євробонди подешевшали на тлі загрози вторгнення військ РФ до України. Папери негативно відреагували на заклик США своїм громадянам терміново залишити Україну.
13 січня, чергові войовничі заяви представників Росії призвели до падіння котирувань єврооблігацій України на 2−4,7% (залежно від терміну погашення), внаслідок чого ставки до погашення майже всіх паперів перевищили 10% річних.
У кінці січня ситуація на ринку стабілізувалась курси єврооблігацій України на тлі інформації про невелике зниження ризиків вторгнення Росії суттєво подорожчали — на 2,3−6%.
Читайте також: Євробонди України знову впали у ціні, а ставки по бумагам піднялись до 10−16%