Нижче на діаграмі показано зміни цього показника за останні 13 місяців.
Валові міжнародні резерви України 01.02.2021−01.02.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
Падіння «чистих» міжнародних резервів виявилося істотнішим — на 8,35% (до 19,17 млрд доларів США). Зниження відбулося через валютні інтервенції регулятора на суму 1,31 млрд доларів. Воно могло бути сильнішим, якби була необхідність проведення платежів за зовнішніми боргами України. Аналітик нагадує, що вже в березні нашій країні доведеться заплатити міжнародним кредиторам 668,0 млн. доларів США.
«Чисті» міжнародні резерви України 01.02.2021−01.02.2022 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
З початку лютого Нацбанк активно купує на міжбанку іноземні валюти. Регулятор придбав на ринку 533,9 млн доларів США. Проте заяви президента США про швидкий початок війни між РФ та Україною призвели до різкого зростання попиту на іноземні валюти минулої п'ятниці. НБУ був змушений знову виходити на міжбанк із продажем доларів.
Котирування курсу кредитно-дефолтних свопів України CDS (фінансового інструменту для страховки від дефолту емітента облігацій) практично не змінилися на тлі нових побоювань військової ескалації в ОРДЛО. Ймовірно, інвестори чекають на докази підготовки до вторгнення і не поспішають позбавлятися українських євробондів. Це безпосередньо впливає на доступність фінансових ресурсів та вартість запозичень для нашої країни, що стало добрим сигналом для української національної валюти. Хоча за вихідні з'явилися нові тривожні повідомлення щодо проблем з авіаперельотами через територію України.
Нерезиденти продовжують скорочувати свої портфелі до ОВДП. З початку лютого їх вкладення в цьому активі скоротилися на 2,65 млрд грн — до 78,77 млрд. Отримані від продажу держоблігацій кошти вони перераховують на материнські юрисдикції, що призводить до послаблення гривні.
Аналітик вважає, що цього тижня гривня до долара США ослабне до рівня 28,35. Єдина європейська валюта, зважаючи на все, зміцниться до позначки 32,55.