►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці:
головні фінансові новини
«Ми очікуємо, що європейські акції і далі показуватимуть кращі результати, враховуючи достатньо позитивну макроекономічну ситуацію, „бичий“ тренд прибутків на акцію та нормалізацію коефіцієнту P/E», — коментує стратег банку Грехем Секер.
Секер вважає, що у ціну європейських акцій вже закладено більш жорстку монетарну політику. Крім того, розворот ЄЦБ дає поштовх для переходу інвесторів до акцій вартості, які гарно представлені на Європейському ринку.
Інвестбанки не бояться ЄЦБ
Європейські акції впали в кінці минулого тижня, коли зміна риторики президента ЄЦБ Крістіни Лагард підігріла побоювання щодо посилення монетарної політики. Однак з того часу акції встигли відскочити, а стратеги Goldman Sachs Group та UBS Global Wealth Management позитивно висловилися про їхні перспективи.
Секер знизив прогнозоване відношення ціни до доходів європейських акцій, врахувавши можливу зміну курсу ЄЦБ, але назвав ризик зниження рейтингу регіону малоймовірним. Він також вказав, що економічні показники Європи продовжують покращуватися, а інфляція досі не сягнула рівня США.
Читайте також: Як підвищення ставки ФРС впливає на фондовий ринок: про що свідчить попередній досвід
Думка Секера збігається з коментарями Goldman Sachs, який написав, що поворот ЄЦБ до жорсткішої політики позитивно вплине на європейські акції. Він дає надію, що проблеми, від яких страждала Європу в попередньому циклі — низький ріст номінального ВВП, дезінфляція та відсутність прибутків — зменшаться, вважають у банку.
UBS Global Wealth Management також налаштований оптимістично. «Акції єврозони залишаються одним з найперспективніших класів активів. Цей ринок, ймовірно, найбільше виграє від сильного глобального зростання», — написав головний інвестиційний директор банку Марк Гефеле.
Серед секторів Morgan Stanley рекомендує фінансовий, сировинний, автомобільний та телекомунікаційний. UBS ж радить «обирати високоякісні акції вартості, наприклад у енергетичному, фінансовому та сировинному секторах, а також секторі послуг, які найбільше виграють від відновлення економіки.»
Читайте також: Інфляція у єврозоні прискорилась до 5,1% й встановила новий рекорд
Не всі вірять в акції вартості
Стратег Barclays Plc Еммануель Кау вважає, що, хоча зростання реальної ставки сприяє акціям вартості, як і фінансовому й товарному секторам, їхня першість може опинитися під загрозою, якщо економічне зростання послабиться.
«Ми сумніваємося, що акції вартості здатні показати гарні результати під час економічного спаду, тож ми не ставимо все на цю галузь», — пояснює Кау