Основними драйверами для учасників торгів будуть три фактори:
1) Поточна діяльність підприємств. Клієнтам треба закривати свої звичайні господарські операції та проводити розрахунки як із внутрішніми, так і зовнішніми контрагентами.
Серед продавців валюти виділятимуться металурги, а також аграрії, які вже активно ведуть підготовку до нового сезону. Нестача гривні стимулює їх до розпродажу валютних надходжень.
Серед покупців ми побачимо великих імпортерів енергоносіїв, а також представників рітейлерських мереж продуктів харчування та товарів побутового призначення. «Засвітяться» і продавці гаджетів, оскільки попереду День Святого Валентина і у продавців електроніки та побутової техніки зараз аншлаг.
2) Нерезиденти. Вони продовжують плавно виходити із українських ОВДП. На вчорашньому аукціоні Мінфіну з розміщення облігацій було продано паперів лише на 2,096 млрд гривень і в основному їх купували місцеві гравці. Тож припливу валюти сьогодні на міжбанк для розрахунків по аукціону від іноземців не буде. А ось стандартні середні до $20−30 млн за день вони, швидше за все, знову куплять.
3) Поведінка спекулянтів та Нацбанку. Спекулянти продовжать гру у форматі «в дві сторони» по долару та активно торгуватимуть євро за гривню залежно від того, що відбуватиметься з парою євро/долар на міжнародних майданчиках.
Нацбанк, як і раніше, залишиться головним маркетмейкером на ринку за курсом долара. Вчора він на міжбанк не виходив, але завдання щодо поповнення резервів перед регулятором ніхто не скасовував. Тому, за найменшої нагоди — ми знову його побачимо на торгах з відповідною інтервенцією щодо долара.
Викупи надлишку пропозиції валюти Нацбанком — будуть головним «супротивником» просідання котирувань на торгах.
Загалом сьогодні продовжиться протистояння великих покупців і продавців у частині «боротьби» за курсовий тренд. Крім цього, нагадуємо, що окрім майбутнього вже незабаром періоду податкових платежів у клієнтів (зазвичай позитивний фактор для гривні) — потім настане час виплат відшкодувань ПДВ, що вже спрацює проти нацвалюти.
Курси міжбанку, за прогнозом «Мінфіну» 9 лютого будуть у межах: долар — коридор 27,90 — 28,15 грн, євро — коридор 31,80 — 32,10 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 27,75 — 28,20 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 20 коп., а в касах банків — до 25 коп.
Євро: у банках коридор від 31,65 до 32,25 грн при спреді до 25−30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — набагато вужчий коридор від 31,70 до 32,10 грн при спреді в 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,75 — 27,90 грн і продаж 28,05 — 28,15 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,90 — 27,95 грн та продаж 28,00 — 28,06 грн.